Samsung Galaxy A9 (2018) je ďalším smartfónom, ktorý dostáva Android 9.0 Pie – MojAndroid.sk

Spoločnosť Samsung minulý rok nezaujala zákazníkov len vlajkovými smartfónmi Galaxy S9, Galaxy S9+ a Galaxy Note 9, ale aj smartfónom Samsung Galaxy A9 (2018). Jednalo sa o prvý smartfón na trhu, ktorého hlavný fotoaparát mal 4 snímače. Tie boli zoradené vo vertikálnej polohe v poradí – 24 megapixelový hlavný snímač so svetelnosťou f/1.7, 8 megapixelový ultraširokouhlý snímač, 10 megapixelový telefoto snímač s 2x optickým zoomom a 5 megapixelový hlbkový snímač. Z ďalších parametrov môžeme spomenúť 6,3 palcový FHD+ displej, procesor Qualcomm Snapdragon 660 alebo batériu s kapacitou 3800 mAh. Na trh prišiel smartfón so starším systémom Android 8.0 Oreo a teraz sa konečne dočkal aktualizácie na najnovší systém Android 9.0 Pie.

Aktualizácia pre Samsung Galaxy A9 (2018) prichádza formou OTA updatu pod označením A920FXXU1BSC5. Momentálne je dostupná v Poľsku a postupne by sa mala dostať na ďalšie trhy. Okrem nových funkcií Android 9.0 Pie ako sú nové navigačné gestaá alebo lepší manažment batérie a podsvietenia, by mal update obsahovať aj nové používateľské rozhranie Samsung One UI. Menším sklamaním môže byť staršia februárová bezpečnostná záplata systému Android. Dostupnosť updatu si môžete overiť v Nastaveniach pod položkou Aktualizácia softvéru.

Náš tip

Samsung Galaxy M20 prichádza do Európy. Poznáme jeho oficiálnu cenu

Android Aktualizácie

Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *